Atrakcje w Kielcach

KADZIELNIA

To miejsce na którym występują grupy skał wapiennych o malowniczym ukształtowaniu, rzadkie rośliny oraz szczególnie znane z niezwykle cennych znalezisk paleontologicznych. To jedno z najbardziej znanych miejsc miasta.

MUZEUM NARODOWE

To jeden z symboli miasta – barokowy, przepiękny pałac, dawna rezydencja biskupów krakowskich. Pałac pełnił również rolę m.in. sztabu legionowego J. Piłsudskiego, biura werbunkowego, drukarni. Z tyłu pałacu znajduje się urokliwy Ogród Włoski. W swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, literatury, archeologii i przyrody.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY

To największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce! Zobaczysz tu kilka tysięcy eksponatów… lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów i wiele więcej! Tu każdy czuje się jak dziecko, przyjdź i sam się przekonaj!

BAZYLIKA KATEDRALNA NAJŚWIĘTRZEJ MARII PANNY

To barokowa świątynia, z pozostałościami stylu romańskiego – jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Wnętrze jest przepięknie zdobione.Obok katedry przechodzi szlak turystyczny czerwony.

GEOPARK KIELCE

To nowoczesna placówka – miejsce, gdzie w przyjemny sposób posiądziesz wiedzę geologiczną i geograficzną o tym regionie.Wizyta tu jest świetnym wstępem do zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich! Czeka tu na Ciebie wiele atrakcyjnych zajęć!

AMFITEATR KADZIELNIA

To nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb współczesnych widowisk artystycznych i festiwali, mieści 5,5 tys. osób.Obywa się tu wiele wspaniałych widowisk!

Bądź na bieżąco

Partnerzy mistrzostw

partnerzy mistrzostw

Kielce miasto sportu 2018